03-01-2019
  Поделиться


03-01-2019 21:36
В 2018 році Мандрівний фестиваль Docudays UA зібрав в Одеській області більше 1300 глядачів
В Одеській області завершився XV Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Протягом 10-20 грудня в місті Одесі та районних центрах Одеської області відбувся 41 показ десяти документальних фільмів про права людини з програми фестивалю. Всього покази та додаткові право-просвітницькі заходи фестивалю відбувались в 22 локаціях, їх учасниками стали більше 1300 глядачів, серед яких переважала молодь.
В Одеській області в 2018 році Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA пройшов вже в шостий раз. Незмінним координатором проведення фестивалю в Одеській області залишається Одеська обласна організація ВГО "Комітет виборців України". В місті Одесі покази фільмів з програми фестивалю проходили в Одеській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Грушевського, в районах області – переважно в навчальних закладах, будинках культури та бібліотеках. В рамках правозахисної програми Мандрівного фестивалю було проведено низку дискусій з актуальних для міста і регіону проблем. Традиційною локацією для показів в місті Одесі виступала Одеська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Грушевського. Цього року до організації заходів фестивалю в місті Одесі приєдналась Громадська організація "Urban Inst." та громадський простір 4City, що дозволило значно розширити глядацьку аудиторію.
Окрім міста Одеси, заходи фестивалю відбулись в 10 районних центрах Одеської області – Татарбунари, Подільськ, Березівка, Ананьїв, Балта, Кодима, Саврань, Окни, Ширяєве, Любашівка. Таке широке географічне охоплення вдалось завдяки залученню партнерських організацій – зокрема, Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари, Подільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, газети «Березівська правда», Березівської міської ради та управління освіти Березівської ОТГ. Всього в Одеській області покази та додаткові право-просвітницькі заходи фестивалю відвідало більше 1300 глядачів, серед яких переважала молодь. Головна тема цьогорічного фестивалю мала назву «Рівні рівності» та була пов’язана з багатьма суспільними проблемами і викликами. Зокрема, вона пропонувала суспільству виміряти рівні рівності, подискутувати про те, який сенс кожен із нас вкладає в це поняття та чи досяжна рівність у наш час, в наших умовах. Разом із тим, глядачі мали змогу переглянути 10 різноманітних стрічок із колекції фестивалю та взяти участь у право-просвітницьких заходах. В Одеській області, разом із основною темою фестивалю, глядачі фільмів приймали участь в дискусіях на теми «Бібліотека і місто», а також «Як зробити громаду більш безпечною?».
Відкрив програму фестивалю в Одеській області фільм «Зворотний бік усього» (2017 рік, режисерка Міла Турайлич). В Одесі показ фільму відбувся двічі у Громадському просторі 4City 10 грудня, а також в приміщенні Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Грушевського 13 грудня. Також в рамках фестивалю даний фільм був представлений до перегляду тричі в м. Татарбунари. Стрічка спровокувала глядачів усвідомити значимість минулого у житті теперішнього покоління, яке в змозі творити краще майбутнє.
Закрив програму заходів XV Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA показ фільму «Вихідний» (режисерки Жанни Максименко-Довгич) в м. Березівка. Цього року в Одеській області дана стрічка набрала найбільшу кількість переглядів (близько 400) та справила неабиякі враження у глядачів. У м. Березівка, після перегляду фільму неодноразово були проведені дискусії на тему заборони комуністичної та нацистської символіки в Україні.
12 грудня в Громадському просторі 4City відбувся спеціальний показ фільму «Ex Libris: Нью-Йоркська публічна бібліотека» видатного американського режисера Фредеріка Вайзмена. Даний фільм зазирає за лаштунки одного з найвеличніших сховищ знань у світі й показує глядачеві місце гостинності, культурного обміну та навчання. Крім показу фільму, 13 грудня було проведено дискусію на тему «Бібліотека і місто» щодо функцій й ролі публічних бібліотек у сучасному українському суспільстві. На дискусії були обговорені такі питання, як: що таке бібліотека і навіщо вона місту? Як бібліотека формує культурний простір? Яка вона сучасна бібліотека очами різних фахівців? Чому важливі крос-культурні проекти? Спікерами заходу виступили Ірина Бірюкова – директорка Одеської національної наукової бібліотеки, Тетяна Румілець – архітекторка, модератором дискусії виступав Кирило Ліпатов. Головним результатом дискусії, стали точки дотику між усіма зацікавленими та домовленості про подальшу співпрацю.
Також в рамках програми фестивалю, за підтримки Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Грушевського, відбулась дискусія у форматі “круглого столу” на тему «Як зробити громаду більш безпечною?». Метою заходу було привернення уваги та обговорення проблем забезпечення безпеки в громаді, а також презентації результатів розбудови безпечної громади в місті Татарбунари та Татарбунарському районі Одеської області.  Результати дискусії засвідчили, що безпека в громаді набагато ширша ніж забезпечення правопорядку і включає безпеку дорожнього руху, екологічну безпеку, безпечну інфраструктуру та врахування інших факторів, які дозволяють жителям відчувати себе у безпеці. Досягнути такого результату можна лише спільною участю та спільною відповідальністю поліції, місцевої влади та мешканців. По закінченню обговорення, учасники долучились до перегляду двох документальних фільмів з програми фестивалю – «Вихідний» (режисерки Жанни Максименко-Довгич) та «Дорослі» (режисерки Майте Альберді).
Мета Мандрівного фестивалю сприяти популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.
Місія Мандрівного фестивалю: ми створюємо можливості для кожної людини в Україні дивитися найталановитіше та найактуальніше документальне кіно з усього світу. Таким способом сприяємо розвитку критичного мислення, формуванню активної громадянської позиції та ставленню до людської гідності як до найвищої цінності. Реалізуючи нашу місію, також сприяємо популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.
Фестиваль – неполітичний і некомерційний.
Організатори: Українська Гельсінська спілка з прав людини, Громадська організація «Південь», Благодійна організація «Фонд милосердя та здоров’я», ГО «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв».
Партнери: Державне агентство України з питань кіно, Міжнародна мережа кінофестивалів з прав людини, Кампанія проти дискримінації.
Організатори фестивалю в Одеській області: Одеська обласна організація ВГО "Комітет виборців України", Громадська організація «Urban Inst.».
Партнери: Громадський простір 4City, Одеська обласна універсальна наукова бібліотека ім. М.С.Грушевського, незалежний інформаційний ресурс “ІзбірКом”, Театральний простір Тео, IQSpace, ForshMag, Odesa Pub, Followers Odessa, Асоціація архітекторів Одеси, Платформа Мой Город, Пространство.
Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA проходить за підтримки Посольства Швеції в Україні, Посольства США в Україні та програми Culture Bridges, що фінансується Європейським Союзом та здійснюється Британською Радою в Україні в партнерстві з EUNIC – Мережею національних інститутів культури Європейського Союзу.


03.01.2019   
  Поделиться


Логин:

Пароль:

Регистрация.
Забыли логин или пароль?

ЦИТИРОВАТЬ (Чтобы вставить цитату, выделите нужный фрагмен текста на этой странице и нажмите "ЦИТИРОВАТЬ")
Осталось символов –

Введите проверочный код



Логин:

Пароль:

Регистрация.
Забыли логин или пароль?
НАЙТИ ДЕПУТАТА
Для поиска используйте буквосочетание из не менее, чем 3-х букв


Подписаться на рассылку (только для зарегистрированных пользователей. регистрация.)
Введите Ваш email:

Партнёрам: Код нашего баннера можно скопировать тут.

НОВОСТИ, СОБЫТИЯ
15 апреля
14:56

В Одеській області пройде форум громадянського суспільства з гуманітарного реагування в умовах війни

20 декабря
11:10

У громадах Одеської області обговорили актуальні безпекові та правові виклики

21 августа
19:02

Атака на історичний центр Одеси: наслідки для культурної спадщини та реакція міжнародної спільноти

28 июня
13:53

Тренінг є частиною програми посилення спроможності волонтерських та гуманітарних організацій на Півдні України, що реалізується PTF Europe та Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України».

07 июня
12:14

Сервісна допомога людям та довготривалі рішення для громад: робота Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари

11 марта
22:15

Public Talk “Одеса після Перемоги”: що пропонують депутати і експерти

23 февраля
15:49

Зменшення впливу на прийняття рішень та ігнорування з боку влади: з чим стикаються місцеві депутати під час війни

29 декабря
14:03

В Одеській області громади обмінялись досвідом та проблемами роботи з ВПО в умовах війни

20 декабря
15:55

В Одеській області обговорять проблеми працевлаштування, житла та соціально- правової підтримки ВПО в умовах війни

08 декабря
13:57

Правники південних громад Одеської області посилили спроможності захищати постраждалих від збройного конфлікту

25 ноября
12:47

У громадах Одеської області впроваджуються оперативні ініціативи з підтримки жінок в умовах війни

07 ноября
20:30

В Одеській області «сусідська варта» спільно з місцевою владою вирішують безпекові проблеми воєнного стану

03 ноября
20:52

У Татарбунарах на Одещині посилюють спроможності спільної роботи волонтерів

23 октября
10:13

Результати обговорення Комітетом ООН з ліквідації дискримінації по відношенню до жінок ситуації в Україні

19 октября
16:37

Дискримінація жінок-ВПО та біженок: альтернативний звіт Одеського КВУ для Комітету ООН

11 октября
22:40

У громадах півдня Одещини починають впроваджувати програми підтримки вразливих груп в умовах війни

05 октября
21:03

Псевдореферендуми на окупованих територіях України - це спектакль для росіян: підсумки круглого столу в Одесі

23 сентября
15:23

Оголошено програму мінігрантів для Одеської області з підтримки жінок в умовах війни

09 сентября
20:49

Соціальне підприємництво жінок-ВПО: досвід громад півдня Одещини

10 августа
11:58

У містах Татарбунари та Рені Одеської області скоординували безпекову та гуманітарну роботу


RSS

View My Stats



       
    Поддержка проекта “Твой местный депутат: Одесская область”, который выполняется Одесской областной организацией Всеукраинской общественной организации «Комитет избирателей Украины» была осуществлена Фондом Восточная Европа в рамках программы “Твой местный депутат: мониторинг деятельности депутатов местных советов в Украине”, которая является совместной инициативой Фонда Восточная Европа и Черкасской областной организации Комитета избирателей Украины и выполняется при финансовой поддержке Фонда демократии ООН (UNDEF) и Агентства США по международному развитию (USAID).
     Мнения, отраженные на сайте, принадлежат их авторам и могут не совпадать с точкой зрения партнеров программы.

 

Веб-розробка