10-07-2019
  Поделиться


10-07-2019 21:41
Чиновники та поліцейські з Одеської області навчались протистояти «мові ворожнечі»
За результатами проведення на початку липня 2019 року чотирьох практичних тренінгів, 70 чиновників обласного та районного рівня, а також поліцейських навчились протистояти «мові ворожнечі». В якості противаги використання «мови ворожнечі», чиновникам запропонували використовувати миротворчий підхід, заснований на історичних традиціях добросусідства мультикультурного регіону.
Актуальність навчання з протидії «мові ворожнечі» в публічній сфері обумовлена значним поширенням та небезпекою такого явища (особливо в середовищі державних службовців та представників правоохоронних органів). Учасники та учасниці тренінгів отримали базові знання щодо «мови ворожнечі», дізнались що таке публічна «мова ворожнечі» та яка правова відповідальність за її використання. Також на конкретних прикладах використання «мови ворожнечі» в офіційних заявах та повідомленнях, учасники навчань навчились визначати та уникати «мову ворожнечі» в своїй професійній діяльності. В якості противаги використання «мови ворожнечі», чиновникам та правоохоронцям запропонували використовувати миротворчий підхід, заснований на історичних традиціях добросусідства мультикультурного регіону.  
Зважаючи на значний запит на проведення навчання з питань «мови ворожнечі» на місцевому рівні, 4 липня 2019 року за сприяння Громадського центру правосуддя проведено три тренінга в м. Татарбунари. Серія навчання розпочалась з Татарбунарського відділення поліції, для офіцерів та сержантського складу відділення. Участь в тренінгові прийняли 35 співробітників відділення поліції включно з начальником, полковником поліції Романом Галкіним та заступником, підполковником поліції Геннадієм Петровським. В медіа-центрі Татарбунарської районної бібліотеки, тренінг пройшов для 12 представників районної державної адміністрації – зокрема, відділу культури, комунікацій з громадськістю, сім’ї, молоді та спорту, служби у справах дітей, освіти. Керівник відділу культури Татарбунарської РДА Наталя Богаченко зазначила, що через прояви «мови ворожнечі» виникають міжетнічні конфлікти, які переростають у збройне протистояння. Директор Центру соціальних служб Яна Леонтьєва нагадала колегам про події 1992 року, коли в Татарбунарах виник міжетнічний конфлікт між ромським населенням міста та  представниками інших національностей, які мешкали у місті. Практичні тренінги в м. Татарбунари завершились в залі засідань міської ради, де пройшло навчання для 12 працівників виконавчого комітету та депутатського корпусу Татарбунарської міської ради. Зокрема, участь в навчанні прийняв Татарбунарський міський голова Андрій Глущенко та секретар міської ради Оксана Жаран.
В продовження циклу навчальних заходів, 5 липня 2019 року в місті Одесі відбувся практичний тренінг на тему «Мова ворожнечі» в публічному просторі: як ідентифікувати, уникати та протидіяти?». Участь в навчанні взяли тимчасово виконуючий обов’язки начальника управління комунікацій та інформаційної політики Одеської обласної адміністрації Сергій Сенча та працівники управління. За відгуками учасників навчання, вони дізнались деякі нові моменти для себе. Наприклад, стосовно юридичного регулювання «подвійного громадянства на окупованих територіях», про права пенсіонерів з окупованих територій, поняття «презумпції невинуватості». Корисними також виявились питання законодавчого регулювання питань, пов’язаних з «мовою ворожнечі». «Нам дуже важливо розуміти, що таке «мова ворожнечі», як вона визначається, оскільки ми комунікуємо з громадськістю та представляємо державу»; «Мова ворожнечі роз’єднує Україну, а необдумані висловлювання представників влади відштовхують людей на окупованих територіях».
Як зазначила тренерка заходу, адвокатка Юлія Лісова, «часто «мова ворожнечі» виникає в результаті бездумного слідуванням стереотипам та надмірного узагальнення. Коли ми говоримо «всі такі», це в принципі не може відповідати дійсності, тому що всі різні. Також давайте відповімо на запитання: навіть у стані війни, якщо ми будемо підвищувати ступінь агресії необережними висловлюваннями, чи допоможемо ми цим?».
Ініціатива «Миротворчий підхід на противагу «мові ворожнечі» реалізується Одеською обласною організацією ВГО “Комітет виборців України”, за фінансової підтримки Robert Bosсh Stiftung (RBSG) та Black Sea Trust for Regional Cooperation of the German Marshall Fund (BST), a Project of the German Marshall Fund of the United States. Думки, висловлені в цій публікації, не обов'язково відображають позицію Robert Bosсh Stiftung, Black Sea Trust чи їх партнерів.


10.07.2019   
  Поделиться


Логин:

Пароль:

Регистрация.
Забыли логин или пароль?

ЦИТИРОВАТЬ (Чтобы вставить цитату, выделите нужный фрагмен текста на этой странице и нажмите "ЦИТИРОВАТЬ")
Осталось символов –

Введите проверочный код



Логин:

Пароль:

Регистрация.
Забыли логин или пароль?
НАЙТИ ДЕПУТАТА
Для поиска используйте буквосочетание из не менее, чем 3-х букв


Подписаться на рассылку (только для зарегистрированных пользователей. регистрация.)
Введите Ваш email:

Партнёрам: Код нашего баннера можно скопировать тут.

НОВОСТИ, СОБЫТИЯ
15 апреля
14:56

В Одеській області пройде форум громадянського суспільства з гуманітарного реагування в умовах війни

20 декабря
11:10

У громадах Одеської області обговорили актуальні безпекові та правові виклики

21 августа
19:02

Атака на історичний центр Одеси: наслідки для культурної спадщини та реакція міжнародної спільноти

28 июня
13:53

Тренінг є частиною програми посилення спроможності волонтерських та гуманітарних організацій на Півдні України, що реалізується PTF Europe та Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України».

07 июня
12:14

Сервісна допомога людям та довготривалі рішення для громад: робота Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари

11 марта
22:15

Public Talk “Одеса після Перемоги”: що пропонують депутати і експерти

23 февраля
15:49

Зменшення впливу на прийняття рішень та ігнорування з боку влади: з чим стикаються місцеві депутати під час війни

29 декабря
14:03

В Одеській області громади обмінялись досвідом та проблемами роботи з ВПО в умовах війни

20 декабря
15:55

В Одеській області обговорять проблеми працевлаштування, житла та соціально- правової підтримки ВПО в умовах війни

08 декабря
13:57

Правники південних громад Одеської області посилили спроможності захищати постраждалих від збройного конфлікту

25 ноября
12:47

У громадах Одеської області впроваджуються оперативні ініціативи з підтримки жінок в умовах війни

07 ноября
20:30

В Одеській області «сусідська варта» спільно з місцевою владою вирішують безпекові проблеми воєнного стану

03 ноября
20:52

У Татарбунарах на Одещині посилюють спроможності спільної роботи волонтерів

23 октября
10:13

Результати обговорення Комітетом ООН з ліквідації дискримінації по відношенню до жінок ситуації в Україні

19 октября
16:37

Дискримінація жінок-ВПО та біженок: альтернативний звіт Одеського КВУ для Комітету ООН

11 октября
22:40

У громадах півдня Одещини починають впроваджувати програми підтримки вразливих груп в умовах війни

05 октября
21:03

Псевдореферендуми на окупованих територіях України - це спектакль для росіян: підсумки круглого столу в Одесі

23 сентября
15:23

Оголошено програму мінігрантів для Одеської області з підтримки жінок в умовах війни

09 сентября
20:49

Соціальне підприємництво жінок-ВПО: досвід громад півдня Одещини

10 августа
11:58

У містах Татарбунари та Рені Одеської області скоординували безпекову та гуманітарну роботу


RSS

View My Stats



       
    Поддержка проекта “Твой местный депутат: Одесская область”, который выполняется Одесской областной организацией Всеукраинской общественной организации «Комитет избирателей Украины» была осуществлена Фондом Восточная Европа в рамках программы “Твой местный депутат: мониторинг деятельности депутатов местных советов в Украине”, которая является совместной инициативой Фонда Восточная Европа и Черкасской областной организации Комитета избирателей Украины и выполняется при финансовой поддержке Фонда демократии ООН (UNDEF) и Агентства США по международному развитию (USAID).
     Мнения, отраженные на сайте, принадлежат их авторам и могут не совпадать с точкой зрения партнеров программы.

 

Веб-розробка