06-02-2020
  Поделиться


06-02-2020 12:17
В Координаційному офісі безпеки обговорили виклики в сфері прав людини в регіоні
В місті Татарбунари на базі Координаційного офісу безпеки 3 лютого 2020 року відбулась зустріч представників Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні з місцевими чиновниками, педагогами, бізнесменами, активістами та журналістами. Представники громади поділились з правозахисниками проблемами регіону в сфері доступу до правосуддя, громадської безпеки та впровадження реформ, а також  отримали інформацію про діяльність місії та обговорили можливості співпраці.
Зустріч розпочав керівник Координаційного офісу безпеки Леонід Семененко, який розповів про діяльність офісу в сфері розбудови безпечної громади та поділився планами на 2020 рік. Зокрема, мова йшла про розвиток ситуаційного центру з управління системою відеоспостереження, школу самооборони для жінок та дівчат, сусідську варту, а також різні заходи щодо посилення спроможності поліції співпрацювати з громадою. Окремою темою обговорення стали проблеми з доступом до правосуддя в районі, пов’язані з відсутністю належної кількості суддів в районному суді та придатного приміщення. Подібні проблеми з діяльністю місцевих судів відчувають також і інші райони Одеської області.
Матільда Богнер, голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, зазначила що до мандату місії входить здійснення моніторингу, підготовка доповідей та адвокація щодо захисту прав людини для всіх у країні. Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні була розміщена у 2014 році, її офіси розташовані в Києві, Донецьку, Краматорську, Луганську, Маріуполі, Одесі та Харкові. Місія здійснює віддалений моніторинг ситуації з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, які є тимчасово окупованими Російською Федерацією. Щоквартально Місія публікує доповідь про права людини в України.
 
Заступник Татарбунарського міського голови Олександр Лєсніченко продовжив тему охорони громадського порядку та звернув увагу на хід реформи поліції та децентралізації безпосередньо в невеликих громадах. «Нещодавно на виконкомі міської ради піднімалося питання створення муніципальної варти, оскільки ми бачимо, що органам місцевого самоврядування потрібно більш активно долучатись до охорони громадського порядку та підвищення безпеки мешканців. У нас в місті з чотирьох суддів залишився один. Уявіть, які проблеми з доступом до судочинства виникають в жителів району, такою ситуацією ми вже порушуємо права людини».
Заступниця головного лікаря по поліклінічній роботі Валентина Попадюк звернула увагу на проблеми медичної сфери. «До нас приїздили представники Національної служби здоров’я України минулої неділі, але в них немає відповідей щодо багатьох питань. Як надалі буде працювати медицина, ми навіть уявити не можемо. Одне з питань - закриття туберкульозних диспансерів, а у нас 700 людей у районі хворих на туберкульоз, із них близько 200 хворіють активною формою. Те ж саме стосується психіатричних диспансерів, які також закриваються. Також в місцевих громадах немає підготовлених фахівців та діагностичної апаратури (комп’ютерного томографа, мамографа). Останню машину ми отримали 12 років тому, зараз нею перевозити хворих не можна, оскільки необхідний санітарний автомобіль класу В».
Любов Фадіна, громадська радниця та бібліотекарка, задала слушне питання: «Що означає бібліотека без комп’ютера та нових надходжень і чи потрібна така бібліотека громаді?». Марія Левицька, представниця Татарбунарського НВК зазначила, що з освітою не все так плачевно, як у медицині. «Школи отримують інтерактивні дошки та забезпечуються ноутбуками. У новій українській школі надається більше автономії учням та педагогам. Держава виділяє для кожного класу допомогу, зокрема парти нового зразка, розвиваючі ігри. Водночас, для продуктивного використання інтерактивних інструментів ми не маємо нормального Інтернету».
Місцевий підприємець та депутат міської ради Руслан Жаран підняв питання будівництва очисних споруд, вивезенням сміття. «У місті є стихійне звалище, куди зводять сміття, але подальша переробка сміття не відбувається, бо на місцевому рівні ми цього вирішити не можемо. Також у місті склалася така обстановка, що великий бізнес поглинає середній бізнес. У місто заходять, наприклад, такі гіганти як АТБ, вони відповідно поглинають малий та середній бізнес».
Ольга Карай, керівниця ромської громадської організації «Бахтало»: « В усій країні, не лише у нашому місті, існують такі стереотипи, що роми – це шахраї та крадії. Ми стараємося ламати ці стереотипи – долучаємо ромських діток до різних гуртків, розвиваємо у них бажання відвідувати школу. Але не всі це можуть, бо дуже багато з бідних ромських родин».
Діяльність Координаційного офісу безпеки в м. Татарбунари впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України», за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження», а також Європейського Союзу через International Alert у партнерстві з Thomson Media.


06.02.2020   
  Поделиться


Логин:

Пароль:

Регистрация.
Забыли логин или пароль?

ЦИТИРОВАТЬ (Чтобы вставить цитату, выделите нужный фрагмен текста на этой странице и нажмите "ЦИТИРОВАТЬ")
Осталось символов –

Введите проверочный код



Логин:

Пароль:

Регистрация.
Забыли логин или пароль?
НАЙТИ ДЕПУТАТА
Для поиска используйте буквосочетание из не менее, чем 3-х букв


Подписаться на рассылку (только для зарегистрированных пользователей. регистрация.)
Введите Ваш email:

Партнёрам: Код нашего баннера можно скопировать тут.

НОВОСТИ, СОБЫТИЯ
15 апреля
14:56

В Одеській області пройде форум громадянського суспільства з гуманітарного реагування в умовах війни

20 декабря
11:10

У громадах Одеської області обговорили актуальні безпекові та правові виклики

21 августа
19:02

Атака на історичний центр Одеси: наслідки для культурної спадщини та реакція міжнародної спільноти

28 июня
13:53

Тренінг є частиною програми посилення спроможності волонтерських та гуманітарних організацій на Півдні України, що реалізується PTF Europe та Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України».

07 июня
12:14

Сервісна допомога людям та довготривалі рішення для громад: робота Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари

11 марта
22:15

Public Talk “Одеса після Перемоги”: що пропонують депутати і експерти

23 февраля
15:49

Зменшення впливу на прийняття рішень та ігнорування з боку влади: з чим стикаються місцеві депутати під час війни

29 декабря
14:03

В Одеській області громади обмінялись досвідом та проблемами роботи з ВПО в умовах війни

20 декабря
15:55

В Одеській області обговорять проблеми працевлаштування, житла та соціально- правової підтримки ВПО в умовах війни

08 декабря
13:57

Правники південних громад Одеської області посилили спроможності захищати постраждалих від збройного конфлікту

25 ноября
12:47

У громадах Одеської області впроваджуються оперативні ініціативи з підтримки жінок в умовах війни

07 ноября
20:30

В Одеській області «сусідська варта» спільно з місцевою владою вирішують безпекові проблеми воєнного стану

03 ноября
20:52

У Татарбунарах на Одещині посилюють спроможності спільної роботи волонтерів

23 октября
10:13

Результати обговорення Комітетом ООН з ліквідації дискримінації по відношенню до жінок ситуації в Україні

19 октября
16:37

Дискримінація жінок-ВПО та біженок: альтернативний звіт Одеського КВУ для Комітету ООН

11 октября
22:40

У громадах півдня Одещини починають впроваджувати програми підтримки вразливих груп в умовах війни

05 октября
21:03

Псевдореферендуми на окупованих територіях України - це спектакль для росіян: підсумки круглого столу в Одесі

23 сентября
15:23

Оголошено програму мінігрантів для Одеської області з підтримки жінок в умовах війни

09 сентября
20:49

Соціальне підприємництво жінок-ВПО: досвід громад півдня Одещини

10 августа
11:58

У містах Татарбунари та Рені Одеської області скоординували безпекову та гуманітарну роботу


RSS

View My Stats



       
    Поддержка проекта “Твой местный депутат: Одесская область”, который выполняется Одесской областной организацией Всеукраинской общественной организации «Комитет избирателей Украины» была осуществлена Фондом Восточная Европа в рамках программы “Твой местный депутат: мониторинг деятельности депутатов местных советов в Украине”, которая является совместной инициативой Фонда Восточная Европа и Черкасской областной организации Комитета избирателей Украины и выполняется при финансовой поддержке Фонда демократии ООН (UNDEF) и Агентства США по международному развитию (USAID).
     Мнения, отраженные на сайте, принадлежат их авторам и могут не совпадать с точкой зрения партнеров программы.

 

Веб-розробка